WP Okulu Soru & Cevap

Aradığınız cevaplara buradan ulaşabilirsiniz...

WP Kulüp Forums Nasıl Olmuş Web sitesi google aramalarında görünüyor ama üzerine tıklandığında 404 hata mesa

• Web sitesi google aramalarında görünüyor ama üzerine tıklandığında 404 hata mesa

Bu yazı Mehmet Ali Şenel tarafından oluşturuldu 20/02/2023 at 01:21

Selam sayın arkadaşlar, https://cancanhaliyikamadenizli.com sitesini yaklaşık 13 ay önce oluşturmuş, Google ads reklamı oluşturup birbirine bağlantı kurmuştum. Ve yayına almıştım. site ve google reklamı gayet iyi bir şekilde sorunsuz çalışmakta idi. Hosting yenileme döneminde 10 ocak 2023 günü müşteriye ödemesi gereken tutarı bildirdim. Müşterim ısrarla hostingi kendisin ödemek istediğini söyledi, benden hosting hesabına giriş şifresi istedi. Verdim. Ama üzerine basarak ısrarla bu gün son gün ödenmezse alan adı askıya alınabilir, siteye erişim zarar görebilir hatta siteniz silinebilir dedim. tüm bu söylediklerime rağmen ödemeyi biz yapmak istiyoruz dediler. Ve şifrelerini verdim. İhs hosting firmasına giriş yapamamışlar, ödemeyi de yapamamışlar alan adı 1 ay kadar askıda kalmış, ben tesadüfen farkettim durumu, müşteriye bilgilendirdim. Tekrardan alan adını aktif ettim, hosting hizmeti süresini yeniledim. Sitenin yedeğini tekrardan yükledim yayınladım. Bu konuyu ihs hosting yetkilisine sorduğumda bana ” google botları alan adı askıda iken ziyaret ettiklerinde siteyi aktif göremedikleri için bu mesajı yönlendirmiş olabilirler, alan adı aktifleştikten sonra site de yedek yüklendiyse host. hizmeti de yenilendiyse yayınlandıktan sonra zamana bırakmak gerek belki kendi kendine düzelebilir ” dediler.

gelinen son noktada, google aramalarında cancan halı yıkama Denizli olarak arama yaptığımda 1. sayfada görünmekte ama üzerine tıklandığında 404 hata mesaj sayfasını göstermektedir. Bu hatayı düzeltmeden google ADS reklamını da açmak istemedim. bu sorunu çözdükten sonra, ads reklamları da çalıştırabiliriz diye düşünüyorum.

google aramasında görünen linke tıkladığımızda doğrudan sitenin açılması için ne yapmalıyız ?

2. bir soru da bu tip olayla karşılaşan var mı? bu sorunu çözmek için bi haftadır kafa yoruyorum, bu emeğin karşılığı ücretlendirme ne olmalı ? kaç tl ?? :))

sorularıma cevap yazacak, en başta sayın hocam Fikret Tozak ve diğer tüm arkadaşlarıma saygı sevgi ve şükranlarımı sunarım.

Fikret TOZAK cevapladı 1 yıl, 2 ay önce 3 Üye · 3 Cevap
  • 3 Cevap
  • Emirhan Öztürk

Üye
    20/02/2023 at 13:08

Selamlar Mehmet Bey,

Kalıcı bağlantı ayarları ile ilgili bir sorun olduğunu görüyorum sitede. Ekran görüntüsünde paylaştığım gibi yaparsan sorun yaşamazsın. (Yazı ismi kısmını seçmelisin).

• Fikret TOZAK

Eğitmen
    20/02/2023 at 15:12

Selamlar Mehmet Ali Bey,

Yaptığınız emeğin böyle bir sebeple boşa gitmesi benim de çok canımı sıkıyor.

Eskisite http://www.cacan... olarak açılmış ama siz sonradan www olmadan siteyi kurmuşsunuz. Bunu düzeltmek için .htaccess dosyasına şunu ekleyin. sonra test edin.

<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} =www.cancanhaliyikamadenizli.com
    RewriteRule (.*) https://cancanhaliyikamadenizli.com/$1 [R=301,L]
    </IfModule>

• Fikret TOZAK

Eğitmen
    20/02/2023 at 15:13

Bunun ücretlendirmesini siteyi yapma maliyetinizin %15-20’si olarak düşünebilirsiniz.

Log in to reply.

Add Your Heading Text Here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Gün :
Saat :
Dakika :
Saniye

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

WP Kulüp
840TL İndirim

WP Kulüp BAŞVURU

WP Kulüp hakkında daha fazla bilgi almak istediğinizi duyduk.

Size uygun yol haritasını oluşturmak için bilgilerinizi bırakın uzmanlarımız sizi arasın.