WP Okulu Soru & Cevap

Aradığınız cevaplara buradan ulaşabilirsiniz...

WP Kulüp Forums Soru & Cevap Elementor ELEMANTOR 503 HATASI

• ELEMANTOR 503 HATASI

Bu yazı gizem alphan tarafından oluşturuldu 16/12/2023 at 15:29

Merhaba, kurmakta olduğum e-ticaret sitesinin shop sayfasını düzenlemek istediğimde 503 hatsı ile karşılaşıyorum.

Sorunun genelde hosting kaynaklı olduğunu araştırdım ancak hosting servisimden de aldığım cevapta herhangi bir sorun olmadığını belirttiler.

Bu konuda başka hangi çözüm yollarına bakmam lazım bilemedim. Bilenlerden destek rica ederim.

Tema: Shopkeepers

🙏

Fikret TOZAK cevapladı 4 ay, 2 hafta önce 2 Üye · 1 Reply
  • 1 Reply
  • Fikret TOZAK

Eğitmen
    16/12/2023 at 17:26

Gizem selam, doğru araştırmışsın 5XX hataları sunucu kaynaklıdırlar. CPU, RAM yetmiyor olabilir. Kullandığın bir eklenti buna sebep olabilir. Adım adım yapılması gerekenler;

0- Tüm eklentiler, tema ve WordPress sürümü güncel mi? Değilse güncellemeden önce mutlaka yedek al.

1- Hosting PHP sürümü minimum 7.4 olmalı. 8.1 olursa daha iyi. Cpanelden değiştirilebilir.

2- WordPress bellek boyutu minimum 256MB olmalı. Bunu nasıl değiştirebileceğini şurada anlattım: https://wpokulu.co/elementor/elementor-paneli-donma-hatasi-cozum/

3- Bu ikisini yaptıktan sonra yine sorun devam ediyorsa o zamana elementor hariç diğer tüm eklentileri pasif hale getirip tekrar dene

4- Sorun çözüldüyse bu kez eklentileri tek tek aktif hale getirip hangisini aktif yapınca hata oluşuyor tespit et.

Log in to reply.

Add Your Heading Text Here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Gün :
Saat :
Dakika :
Saniye

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

WP Kulüp
840TL İndirim

WP Kulüp BAŞVURU

WP Kulüp hakkında daha fazla bilgi almak istediğinizi duyduk.

Size uygun yol haritasını oluşturmak için bilgilerinizi bırakın uzmanlarımız sizi arasın.